Letos jsme díky sponzorským a dotačním financím úspěšně uvedli v provoz náš projekt dětského tenisového koutku. 

Na jinak nevyužívaném antukovém půlkurtu u zdi vzniklo pro nové tenisové naděje dětské hřiště na minitenis. Na tomto hřišti, které lze vytvořit i na tradičním tenisovém kurtu (zadní pole včetně deblových lajn), hrají děti ve věku 6-7 let své první oficiální zápasy. Hraje se s měkkými míči do deseti bodů.

Pravidla minitenisu naleznete zde http://www.minitenis.cz/pravidla

Dále jsme zde umístili trenažer na nácvik liftovaných úderů. I ten mohou jak děti, tak dospělí vyzkoušet. Za nás ho vyzkoušela Verča a podívejte, jak jí ten forhand jde!:) To budou mistráky!

 

Doufáme, že hřiště i trenažer budou hojně využívány, a to jak hráči, tak třeba i trenéry k výuce tenisu.  Nebojte se a vyzkoušejte ho!
Samozřejmě zde stále zůstává zachována možnost hraní na zdi, tedy na té antukové straně. Do budoucna zde máme ještě v plánu umístit ceduli ohledně pravidel mini tenisu i s poděkováním sponzorům.


Dětský koutek může navštívit kdokoli a potrénovat si zde zdarma, ať je či není člen oddílu. Ideální je, že se nachází hned u kurtu č.5, takže pokud si například rodiče rezervují kurt 5 ke hře, mají děti pod dohledem:) Nezapomínejte ale prosím půlkurt kropit a po hře zametat, stejně jako klasické dvorce.